trencz beżowy oversize
Fashion

Trencz oversize

Trencz oversize

Pisałam już na blogu na temat klasycznego trencza zobacz tutaj, ale tym razem będzie bardziej awangardowo o płaszczu typu  oversize.

Trencz oversize to bardziej wygodna i modowa wersja klasycznego trencza. Taki trencz ma luźną formę i zazwyczaj jest zapinany jednorzędowo lub ma tylko  pasek do przewiązania. Rękawy mogą być wszywane klasycznie lub  kimonowe, wtedy jest jeszcze bardziej wygodny i można do wkładać nawet na grubszy sweter.

Jaki krój trencza?

Tkaniny z jakich wykonany jest trencz oversize są zazwyczaj cieńsze od klasycznego płaszcza. Klasyczny trencz wykonany jest z grubszej bawełny zwanej gabardyną lub mieszanki bawełny, poliestru i elastanu. Trencz oversize jest wykonany z cieńszej wersji bawełny, mieszanki tkaniny bawełnianej lub z ortalionu.

Jeśli chcemy aby taki płaszcz mimo luźnej formy prezentował się elegancko i szykownie warto zwrócić uwagę na krój. Dobrze aby miał ładnie zarysowany kołnierz, jakieś zdecydowane elementy konstrukcyjne np. pagony, kieszenie oraz  ładne dodatki w postaci guzików, klamry w pasku. Ważna jest też długość, taki płaszcz ładnie się prezentuje jeśli jest dość długi do połowy łydki lub za łydkę. Ja jestem zwolenniczką takich trenczy z eleganckiej tkaniny ortalionowej w ładnym odcieniu beżu. Wówczas taki trencz oversize prezentuje się modnie w każdej stylizacji.

Jak nosić taki płaszcz?

Trencz oversize nadaje się do wielu stylizacji typu casual. Świetnie wygląda do dżinsów, jasnego t-shirtu lub swetra, w wersji z apaszką bardziej elegancko. Dobrze prezentuje się też zarzucony na sukienkę tzw codzienną w czerni, granacie, niebieskim, czerwieni. Taki trencz świetnie sprawdzi się teżdo różnych stylizacji tzw bardziej modowych, do wysokich szpilek czy adidasów.  Taki dość cienki trencz typu oversize można też założyć w stylizacji z  jedwabną sukienką na ramiączkach tzw slip dress lub małą czarną. Taki beżowy trencz, czarna / jedwabna sukienka, szpilki, efektowana torebka i możemy iść na garden party!

Jeśli poszukujesz trencza, który jest wykonany z dobrego materiału, z piękną podszewką, ładnie dobranymi guzikami, czyli jest elegancki i posłuży na wiele sezonów to możesz go kupić tutaj.

Trencz Entelier

 

trencz beżowy oversize

trencz beżowy oversize

trencz beżowy oversize

Jeśli jesteś zainteresowana poradami odnośnie stylizacki lub analizy kolorystycznej polacamy naszą zaprzyjaźnioną specjalistkę od wizerunkuRestyleme beautiful.