granatow marynarka ze złotymi guzikami
Fashion, Lifestyle

Granatowa marynarka ze złotymi guzikami

Granatowa marynarka ze złotymi guzikami

to jeden z klasyków mody. Została zapożyczona z męskiej szafy, jak wiele innych rzeczy. Kiedyś była kojarzona ze stylem konserwatywnym, z męską klubową marynarką.

Jak nosić?

Dziś granatowa marynarka nie jest koniecznie łączona z konserwatywnym stylem. Jest klasykiem, który możemy nosić absolutnie do wszystkiego. Najczęściej noszona jest z białym t-shirtem i dżinsami, w wersji paryskiej z bluzką w granatowo białe paski.

Możemy jedak nosić taką marynarkę również w wersji eleganckiej z cygaretkami do kompletu. Jeśli dodamy do tego mokasyny i apaszkę, mamy zestaw klasyczny z nutą nonszalancji.

Jaką marynarkę kupić?

W przypadku wszystkich klasyków modowych warto zainwestować w jakość. Taka marynarka nie jest trendem na jeden sezon, ale posłuży na wiele lat. Dlatego też najlepiej jeśli marynarka jest wełny, wówczas ładnie się układa, prezentuje się elegancko oraz jest przewiewna. Warto, jeśli ma ładną podszewkę, gdyż w takiej marynarce można wywinąć rękawy w wersji casual. Dodatkowo, dobrze zwrócić uwagę na guziki, czy są eleganckie, w ładnym odcieniu złota, niezbyt błyszczące tak aby były z klasą.

Krój marynarki też jest  bardzo ważny. Powinna nie być zbyt szeroka w ramionach. Rękawy nie mogą być ani za krótkie ani za długie. Powinna mieć  lekkie wcięcie w talii, tak aby się ładnie układała. Idealnie jeśli jest dwurzędowa.

Marynarka a styl francuski

Jest kilka klasyków francuskiego stylu, które są niezmiennie interpretowane na różne sposoby. Do klasyków takich należy: biała koszula, mała czarna, beżowy trench oraz granatowa marynarka ze złotymi guzikami. W wersji paryskiej niedbale zarzucona na t-shirt z dżinsami.

Więcej na temat francustkiego stylu na naszym blogu. Kiedyś ikonami francuskiego stylu były naczelne Vogue Emmanuel Alt czy Carine Roitfeld, a także Charlotte Gainsbourg i Jane Birkin. Obecnie styl francuski ewoluuje i pojawiają się nowe it girls np. Jeanne Damas, a w Polsce Marta Cygan , która prowadzi bloga Life of Boheme. Polecamy także ciekawy artykuł o francuskim stylu na  Vogue.

Gdzie kupić

Jeśli chcesz zainwestować w marynarke z wysokiej jakości wełny, z piękną podszewką, francuskimi guzikami to zapraszamy do Entelier

marynarka ze złotymi guzikami granatowa

marynarka ze złotymi guzikami graatowa

https://entelier.com/tag-produktu/granatowa-marynarka-ze-zlotymi-guzikami/