jedwabna sukienka na lato
Fashion, Lifestyle

Jedwabna sukienka na lato

Jedwabna sukienka na lato

Jedwabna sukienka na lato ? Gdy szukamy sukienki na lato zazwyczaj poszukujemy czegoś wyjątkowo przewiewnego. Jednym z najbardziej przewiewnych materiałów jest jedwab, wprost idealny na lato. Oczywiście zastanawiamy się też nad względami praktycznymi czy materiał nie będzie mnący lub jak prać takie sukienki. Najczęściej myślimy o jedwabiu, że to gładka lśniąca tkanina typu satyna, natomiast rodzajów tkanin jedwabnych jest wiele. Jeśli chcemy sukienkę z jedwabiu, która się nie mnie to możemy wybrać wśród takich jak cienka krepa jedwabna, żorżeta, szyfon. Możliwe są lekkie zagniecenia podczas siadania, które jednak dość szybko znikają. Odnośnie czyszczenia jedwabiu kilka porad poniżej.

Jaki krój wybrać

Krój sukienki zależy od okazji na jaką chcemy wybrać sukienkę. Zazwyczaj na imprezę czy wesele wybieramy długą sukienkę typu maxi, lekko nad kostki, albo ewentualnie midi.

Na co dzień możemy sobie pozwolić na krótszą. Dzisiaj jednak wiemy, że obecnie w modzie takie sztywne granice zanikają i np., że czasem zakładamy długą jedwabną sukienkę do sportowych butów na co dzień?

Jedwabna sukienka na co dzień to moje odkrycie ! Jest tak miła  w dotyku, że aż nie chce się ściągać. Warto natomiast w wersji codziennej pomyśleć o luźniejszym kroju.

jedwabna sukienka na lato

jedwabna sukienka na lato – Daisy niebieska

jedwabna sukienka na lato

jedwabna sukienka na lato – Daisy czarna

Jedwabna sukienka na wesele

Jeśli chodzi o sukienki na wesele to dość często szukamy właśnie jedwabnej sukni, gdyż taka sukienka zazwyczaj jest bardziej elegancka i ładnie się układa na sylwetce. Najlepszą opcją jest długa elegancka suknia w kolorze innym niż biały lub kremowy ? aby nie przyćmić Panny młodej i nie czarnym, gdyż to radosny dzień. W grę wchodzą różne kolory, takie w jakich nam do twarzy.  Jeśli chodzi o fasony to też są duże możliwości, ale odradzamy mocne mini, sukienka powinna być elegancka, długa lub ewentualnie zaraz przed lub za kolano. Tak więc oprócz długich sukni dobrą alternatywą są sukienki koktajlowe.  Warto pomyśleć o wygodzie sukienki, żeby była wygodna w tańcu i żeby można w niej wytrzymać kilka godzin, biorąc pod uwagę ucztę weselną. Warto więc pomyśleć o sukience nie bardzo dopasowanej w pasie, albo lekko zluzowanej na delikatnej gumce.

sukienka jedwabna maxi morska

sukienka jedwabna maxi morska

sukienka jedwabna magnolia niebieska

sukienka jedwabna magnolia niebieska

Pielęgnacja jedwabiu

Jedwab zazwyczaj pierzemy w pralni chemicznej. Czasem jest możliwość wyprania w wodzie, ale wyłącznie ręcznie w delikatnym płynie oraz chłodnej wodzie. Robiłam takie próby i wiem, że można tak wyprać, tylko później musimy się męczyć z prasowaniem.  Bardzo ważne, jeśli zdecydujemy się prać ręcznie jedwab, nie wolno wirować ani wykręcać, odsączamy ręcznikiem i pozostawiamy do wysuszenia. Prasujemy jedwab lekko wilgotny. Natomiast dobrą metodą jeśli chodzi o lekkie zabrudzenia, np. małe tłuste plamki jest wyczyszczenie talkiem. Posypujemy talkiem tkaninę odczekujemy chwilę, strzepujemy, możemy delikatnie zetrzeć inną miękką tkaniną  i plama powinna zniknąć. Talk potrafi wyczyścić nawet takie tłuste plamy na jedwabiu, które nie zejdą w pralni chemicznej.

Zapraszamy do butiki online Entelier po jedwabne  sukienki tutaj

 

porady stylizacyjne tutaj