trencz jedwabny szampan beż entelier
Fashion

Jedwabny płaszcz trencz

Jedwabny płaszcz trencz

Do tej pory pojawiały się na blogu wpisy o klasycznym trenczu lub trenczu oversize, a dzisiaj chcę Cię zaskoczyć! W powietrzu i sercu już czuję wiosnę, wiosenno-letnia kolekcja  na ukończeniu i uchylę rąbek tajemnicy. W najnowszej kolekcji będzie jedwabny trencz w kolorze szampańskim.

Płaszcz trencz jest absolutnym klasykiem mody, a w nowej kolekcji znajdziesz go w nowej odsłonie – wersji de luxe.

Kiedyś trencz był jednym z kultowych ubrań amantów kina i gwiazd Hollywood. Obecnie noszą go chętnie kobiety i mężczyźni na całym świecie. Jest jednym z najczęściej interpretowanych klasyków mody. Występuje w różnych odcieniach, od jasnej kości słoniowej, przez beże, khaki i różne odcienie brązu, a także kratki. Długość trencza jest różna, od krótkiej wersji przed kolano po długi, aż do kostek, chociaż ten najbardziej klasyczny jest w wersji długiej do połowy łydki. Ozdobiony jest często dość masywnymi i ciemniejszymi guzikami w kolorze brązu lub czarnymi. Klasyczny trencz jest dwurzędowy, ma dość duży kołnierz, głębokie kieszenie, pagony i jest przewiązany paskiem z klamrą lub sprzączką.

Krój trencza

Jedwabny trencz Entelier jest w stylu klasycznym  i jednocześnie kobiecym, bardziej francuskim, niż brytyjskim. Trencz mimo klasycznego kroju ma dość lekką i czystą formę. Jest lekko dopasowany do sylwetki, występuje w rozmiarze 36/38, 40/42 oraz na zamówienie szyjemy wersję petite ( 34/36). Płaszcz jest dwurzędowy, ma mocno zarysowany kołnierz, delikatne pagony na ramionach, a także charakterystyczne dla naszej marki klamry na rękawach oraz na pasku, klamry są w kolorze ciemnej czekolady z nutami beżu oraz guziki w tym samym kolorze. Długość płaszcza jest do połowy łydki – 115 cm, można skracać do 10 cm.

Tkanina

Jedwabny trencz wykonany jest z tkaniny typu twill z jedwabiu mulberry. Tkanina ma charakterystyczny lekko widoczny prążek. W obecnej kolekcji na wiosnę i lato  trencz jest dostępny w kolorze szampańskim – chłodny odcień. Podszewka w płaszczu jest z wiskozy w tym samym odcieniu. Tkanina oraz kolor zostały dobrane i wyprodukowane specjalnie na potrzeby marki Entelier.

 

Jedwabny płaszcz trencz stylizacje

Jedwabny trencz jest wersją trencza do elegancji, na wyjścia i  imprezy. Pięknie prezentuje się zarówno narzucony na sukienkę jak i do garnituru. Trencz z jedwabiu można nosić też jako alternatywę dla sukienki, narzucony na halkę lub sleep dress, spięty mocniej w pasie.

Tkanina jedwabna jest lejąca, więc ten sam fason trencza klasycznego z bawełny układa się inaczej, ten z jedwabiu spływa po sylwetce co powoduje, że wydaje się bardziej smukła a tej wersji płaszcza.

 

Gdzie kupić jedwabny płaszcz trencz?

Płaszcz trencz jedwabny będzie dostępny w najnowszej kolekcji na wiosnę lato w naszym butiku.

Jeśli nosisz niestandardowy rozmiar prosimy o kontakt, chętnie uszyjemy na zamówienie.

 

 

Porady na temat stylu tutaj