jedwabne sukienki entelier
Fashion

Jedwabne sukienki

Jedwab – tkanina, która przepięknie się układa

Jedwabne sukienki zawsze wywołują to uczucie, że czuję się piękna i wyjątkowa  i chcę się z Wami podzielić, co powoduje tą wyjątkowość.

Jedwab to numer jeden wśród tkanin jeśli chodzi o układanie się na sylwetce. Tkanina jedwabna ma tę właściwość, że spływa po ciele, dając wrażenie lekkości podczas poruszania się. Dzięki temu, sukienki z jedwabiu, zwłaszcza te z krepy jedwabnej i o nieco luźniejszym fasonie, wysmuklają figurę.

Jedwab przepięknie się układa na rękawach,  oraz na wszelkich elementach sukienek, gdzie mamy więcej objętości na przykład rozkloszowanych dołach sukienek czy falbanach. Dlatego też tkanina ta umożliwia zrobienie konstrukcji sukienki, która ukryje drobne mankamenty sylwetki.

Jedwabne sukienki przyjazne dla skóry

Tkanina jedwabna ma właściwości, które czynią ją niezwykle przyjazną dla skóry. Po pierwsze jest hipoalergiczna, a więc nie uczula, jest bardzo miła w dotyku oraz nie przyciąga roztoczy i bakterii. Struktura jedwabiu jest bardzo zbieżna ze strukturą ludzkiej skóry. Po drugie ma właściwości higroskopijne, czyli pochłania wilgoć z otoczenia, nie zwiększając przy tym swojej objętości. Po trzecie, jedwab ma zdolność do termoregulacji, a więc jest to idealny materiał całoroczny, ponieważ latem chłodzi, a zimą grzeje. Kto raz zakosztuje tego luksusu na skórze, będzie chciał więcej ?

Rodzaje tkanin jedwabnych

jedwabna sukienka entelier

jedwabna sukienka entelier

Jedwab jest surowcem, który pozyskiwany jest z oprzędów gąsienic jedwabnika. Jest kilka rodzajów surowca jedwabnego, z czego najwyższą jakością odznacza się jedwab typu Mulberry. Historia tego jedwabiu zaczęłą się w Chinach ok 5000 tyś lat temu; ponieważ karmi się jedwabniki wyłącznie liśćmi morwy białej (ang. Mulberry), uzyskiwany jedwab należy do najlepszych dostępnych na świecie. Surowiec ten ma czysto biały kolor oraz składa się z długich włókien, co powoduje, że jedwab mulberry jest bardziej wyrafinowany niż inne rodzaje jedwabiu.

Z surowca możemy uzyskać różne rodzaje tkanin jedwabnych. Na jedwabne sukienki najczęściej używa się trzech rodzajów tkanin:

Satyny – gładkiej, z charakterystycznym połyskiem, występuje w różnych grubościach, ale jest nieprześwitująca

Krepy jedwabnej – posiada interesującą lekko ziarnistą strukturę, występuje w różnej grubości od kryjącej do lekko transparentnej, krepa jest raczej matowa niż błyszcząca, chociaż może mieć delikatny, lekko widoczny perłowy połysk

Szyfonu – ta tkanina jest zwiewna i prześwitująca, co czyni ją materiałem niezwykle delikatnym, a także romantycznym.

W Entelier szyjemy sukienki z różnych rodzajów jedwabiu, jednak naszym absolutnym numerem jeden jest krepa jedwabna. Pokochaliśmy jej szlachetność: wyjątkową strukturę tej tkaniny, to że jest matowa i tylko lekko opalizująca. Dobrana w odpowiedniej grubości, jest lekko transparentna ale nie przezroczysta oraz jest wytrzymała, dużo bardziej od szyfonu. Na koniec plus w użytkowaniu, zdecydowanie mniej się mnie od satyny oraz jest dość odporna w noszeniu tzn. nie zaciąga się.

Szlachetność jedwabiu,  kolor i printy

Sukienki z krepy jedwabnej pięknie się prezentują w różnych printach. Kolory wyglądają się niezwykle szlachetnie ze względu na strukturę tkaniny. Wszystkie wzorzyste tkaniny jedwabne są barwione na nasze zamówienie i co sezon wymyślamy dla Was nowe ciekawe wzory. Wzory projektujemy wspólnie z naszymi grafikami, a część z nich jest rysowana moją ręką, jak Magnolia czy Stokrotka – Daisy, a później przenoszona na graficzne projekty.

Sukienki jedwabne na zamówienie

Jeśli podobają Ci się nasze projekty sukienek jedwabnych chętnie wykonamy na zamówienie. Możemy też uszyć z wybranego printu i wzoru sukienkę na zamówienie. Skontaktuj się z nami – tutaj.

Sukienki jedwabne dostępne w sklepie Entelier. 

Więcej na temat sukienek jedwabnych oraz pielęgnacji jedwabiu tutaj

 

Porady stylizacyjne