Lifestyle

Moja Historia

To co mnie zainspirowało do stworzenia własnego biznesu to podjęcie odważnego wyboru w życiu zgodnego z tym co dyktuje serce i tak narodziła się koncepcja stworzenia marki Enteliér, którą obecnie rozwijam.

Nazwa marki nawiązuje do francuskiego słowa atelier, czyli pracowni artysty, który  tworzy swoją wizję piękna. Filozofią marki jest tworzenie ubrań dla kobiety, która wybiera w życiu to co dla niej dobre. Kobieta Enteliér  kocha piękno we wszystkich przejawach życia. Ubranie stanowi dla niej część większej całości i pozwala jej skomponować swój własny styl, prosty, ponadczasowy, a jednocześnie ekskluzywny bo wymagający wyborów. Kobieta Enteliér to kobieta totalna postrzegająca kobiecość jako pełnię. Jest jednocześnie zmysłowa i uczuciowa oraz silna i odważna w swoich wyborach.

Moją pasją była od zawsze moda i ubrania. Pamiętam jako nastolatka w trakcie wakacji odkryłam maszynę do szycia Łucznik mojej Mamy, później jednak odłożyłam moje artystyczne pasje na wiele lat.

Pracowałam przez  długie lata w zagranicznej korporacji  finansowej, gdzie realizowałam inny projekt na życie,  tworzyłam polski rynek bankowości, wdrożyłam wiele innowacji  bankowych i zarządzałam dużymi zespołami .

Pewnego dnia przeglądając  magazyny o modzie, zobaczyłam na zdjęciu suknię, była długa do ziemi, w kolorze kobaltowym, przepiękna i coś we mnie kliknęło. Pamiętam, że kupiłam wtedy dokładnie taki materiał, z zamiarem, że kiedyś uszyję  taką suknię.

Wtedy kilkanaście lat temu  zaczęły pojawiać mi się w głowie takie wizje, które były totalnie abstrakcyjne, że tworzę markę modową.  Wymyślałam w jakim stylu będą ubrania, pamiętam zastanawiałam się nad nazwą i sloganem reklamowym.  Z jednej strony traktowałam te myśli jako marzenia, że kiedyś, może za 20 lat, z drugiej strony myśli te nie dawały mi spokoju.

Tuż przed moimi 40 urodzinami zadałam sobie pytanie: Jeśli nie teraz to kiedy ? Stwierdziłam, że nie mam co czekać na ten idealny moment, a jednocześnie zdałam sobie sprawę, że jeśli nie spróbuję, to będę tego żałować. W ciągu kilku dni podjęłam decyzję, że  chcę stworzyć biznes modowy. Nawiązałam współpracę z jedną z polskich projektantek, stworzyłam sklep internetowy  z ubraniami premium  w stylu sportowej elegancji dla kobiet, a następnie otworzyłam butik w Warszawie na Mokotowskiej 48. W 2017 roku stworzyłam własną markę Enteliér. Misją marki jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych wyborów i wybierania świadomie tego co dla nich dobre.

Małgorzata Wojciechowska

Twórca i dyrektor zarządzająca marki Enteliér, doświadczony finansista w obszarze bankowości korporacyjnej, studiowała Zarządzanie i Marketing na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.