czarny kaszmirowy płaszcz
Fashion

czarny kaszmirowy płaszcz

Czarny kaszmirowy płaszcz

 

Tak jak beżowy trencz jest klasykiem na wiosnę i jesień, tak na sezon  zimowy jednym z klasyków mody jest czarny kaszmirowy płaszcz wiązany w pasie. Wersja beżowa czy camelowa jest też jednym z ponadczasowych modeli, które warto mieć w szafie. Dzisiaj jednak chciałabym się skupić na czarnym płaszczu, ponieważ to mój ulubiony model.

 

Jaki krój płaszcza wybrać?

Nasz czarny klasyk z wełny z  kaszmirem ma fason oversize oraz kimonowe, zwężające się przy nadgarstku rękawy . Dzięki temu jest wygodny, można go nosić nawet na grubsze zimowe swetry czy marynarki. Fason oversize jednak najlepiej leży na kobietach o średnim lub wysokim  wzroście. W przypadku niskich kobiet o figurze petite, lepiej sprawdzają się fasony dopasowane. Możemy też dopasować nasz model do Twojej sylwetki.

Płaszcz czarny kaszmir ma dość mocno zarysowany kołnierz, ale wciąż klasyczny, ma geometryczne naszyte kieszenie, które nadają nowoczesna formę. Dodatkowo płaszcz ma ozdobne przeszycia na kołnierzu, kieszeniach, rękawach oraz pasku.

Płaszcz jest jednym z naszych pierwszych modeli, krój został dopracowany  w ciągu kilku sezonów, jest to jeden z ulubionych modeli naszych klientek. Wyjątkowo stylowy i jednocześnie ponadczasowy dzięki swojej prostocie. Sprawdzi się zarówno do spodni i swetra, jak i do sukienek.

Czarny kaszmirowy płaszcz – z jakiej tkaniny?

Jeśli inwestujemy w  płaszcz na lata warto kupić z wełny lub kaszmiru, takie płaszcze trzymają klasę przez wiele lat. Nasz płaszcz został wykonany z tkaniny wełniano kaszmirowej, gdyż dodatek kaszmiru uszlachetnia tkaninę, a jednocześnie tkanina mieszana wełniano kaszmirowa jest to lepiej dostępna cenowo.

 

Pielęgnacja płaszcza z wełny i kaszmiru

Płaszcz wełniany, czy kaszmirowy możemy  prać jedynie  w pralni chemicznej. Warto zwrócić uwagę, aby wybierać sprawdzone pralnie, aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia tkaniny. Najlepiej też prać rzeczy wełniane i kaszmirowe jak najrzadziej, wiem jak to brzmi ?, ale to prawda – każde pranie minimalnie niszczy tkaninę. W związku z tym ważne jest odpowiednie przechowywanie płaszcza.

Ważne aby płaszcz nie wisiał ściśnięty w szafie, ale był powieszony luźno. Regularne wietrzenie wełniano kaszmirowego płaszcza ułatwia zachowanie świeżości i znacznie wydłuża okres użytkowania. Płaszcz można też czyścić rolerem albo specjalną szczotką do płaszczy. Przy tym należy zwrócić uwagę, aby zawsze ruch szczotką był zgodnie z włosem, nigdy pod włos.

Jeśli chcesz, by Twój płaszcz długo wyglądał jak nowy – dbaj o niego, wieszaj tylko na wieszaku. Szuranie i tarcie uszkadza powierzchnię materiału, z którego został wykonany. Powoduje to nie tylko deformację płaszcza, ale jednocześnie większe wnikanie brudu. Częste wieszanie go za wszyty uchwyt, niezbyt dobrze służy. Pod wpływem ciężaru własnego płaszcza oraz pociągnięć, przy powieszaniu i ściąganiu, może dojść do rozprucia szwów, a także niepotrzebnych zagnieceń  materiału. Płaszcz powinno się wieszać na wyprofilowanym, szerokim wieszaku – unikniemy wtedy odkształceń.

Piszę dość dużo o pielęgnacji, gdyż wiem z doświadczenia, że dbanie o ubrania znacząco wydłuża ich życie. Sama bardzo dbam o ubrania i większość z nich noszę przez wiele lat. Nie zmieniam garderoby co roku, staram się dodawać tylko jakieś modne akcenty dla urozmaicenia.

Warto dbać o ubrania gdyż dzięki temu, przedłużamy im życie i chronimy środowisko oraz mamy mniejsze wydatki.

Inwestycja w wełniano kaszmirowy płaszcz dobrej jakości, jeśli będziemy o niego dbać, na pewno się opłaci.

Nasz model czarnego płaszcz z kaszmirem dostępny w butiku internetowym tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porady stylizacyjne tutaj