koszula biała oversize
Fashion

Biała damska koszula

Biała damska koszula to ponadczasowy klasyk i może być podstawą wielu stylizacji. Warto mieć ich w szafie kilka.

Dlatego też chciałabym się podzielić kilkoma informacjami:

Przede wszystkim ważna jest tkanina  z jakiej szyjemy koszulę. Najlepiej jeśli jest to 100 % bawełna, czasami dopuszcza się niewielki 2-3% dodatek elastanu. W przypadku koszuli bardzo ważne są parametry tkaniny, czyli gramatura, grubość włókna oraz typ splotu tzw single-ply czy two-ply.

Gramatura to po prostu gęstość materiału, waga materiału w gramach na metr kwadratowy. Biała damska koszula Entelier ma gramaturę 119. Im wyższa gramatura tym materiał mniej się gniecie.  Zbyt wysoka gramatura spowoduje, że materiał będzie wyglądał zbyt ciężko. Warto tutaj stosować umiarkowaną.

Bardzo ważna w przypadku koszul jest grubość włókna wyrażona liczbami (60, 70, 80, 100, etc). Im wyższy numer tym delikatniejsza i milsza w dotyku tkanina. Możemy przyjąć, że dobrej jakości codzienna koszula powinna mieć wartość od 100.  W przypadku naszych koszul minimalna grubość włókna jaką stosujemy to właśnie 100. Równie ważny jest typ splotu nici. Dużo lepszy jest splot tzw two-ply, niż single-ply. Wtedy nić powstaje w wyniku skręcenia ze sobą dwóch nici, w single-ply jest pojedyncza nić.  Tkanina koszulowa two-ply jest bardziej elegancka i mniej się gniecie oraz ładniej się układa. W naszych koszulach stosujemy własnie tkaniny two-ply.

Na końcu kilka słów o kroju koszuli i dodatkach.  Koszula VERO jest zaprojektowana tak aby zapewnić wygodę ruchów, jest luźna, ale nie zupełny oversize.  Świetnie prezentuje się do eleganckich spodni jak również do dżinsów.  Kołnierzyk został zaprojektowany w formie małej stójki, która nadaje jej bardziej kobiecy charakter. Koszula ma pięknie wymodelowane mankiety. Całość dopełniają ozdobne kryształowe guziki, które są dostarczane  z manufaktury z Francji.

I na koniec: biała damska koszula to inwestycja, która zawsze nam odpłaci młodym wyglądem!

Koszula biała oversize – model VERO

 

 

 

 

Koszula oversize – model Classic – z perłowymi guzikami i ozdobnym guzikiem na mankiecie.

koszula biała classic oversize

koszula biała classic oversize

 

porady stylizacyjne